Jak získat přehled reklam na Facebooku

 

Jak získat přehled reklam na Facebooku, který po vás chceme doložit?

 

Správce reklam je dostupný pro veřejné facebookové stránky, což jsou stránky, které si může každý uživatel zobrazit, aniž by byl mezi „přáteli“ daného profilu (typicky FB profily stran a hnutí, kandididátů, koalic atp.). Soukromé profily na Facebooku ani příspěvky na nich umístěné nelze za peníze propagovat a správce reklam pro ně není dostupný (a tedy úřad žádné doložení reklam ze soukromých profilů nevyžaduje).

1. Správce reklam naleznete internetové adrese https://www.facebook.com/adsmanager/.

2. V levém horním rohu stránky klikněte na ikonu rozbalovacího menu „Nástroje pro firmy“.

3. Vyberte položku „Reportování reklam“.

4. Pokud jste již v minulosti nějaké reporty reklam vytvářeli, zobrazil se vám nyní přehled těchto dřívějších reportů. Nezabývejte se jím a klikněte vpravo nahoře na tlačítko „Vytvořit“.

5. Klikněte na rozbalovací tlačítko, sloužící pro nastavení období reportu.

6. Nastavte časové rozmezí ode dne vyhlášení voleb (tedy ode dne zveřejnění rozhodnutí o vyhlášení voleb ve Sbírce zákonů) do dne, který byl posledním dnem voleb. Například pro volby do Evropského parlamentu 2019 se jednalo o časové rozmezí od 17. 1. 2019 do 24. 5. 2019. Poté klikněte na tlačítko „Aktualizovat“.

7. Ujistěte se, že v oddílu „Přizpůsobit kontingenční tabulku“ na kartě “Metrika” je zaškrtnutá položka “Plán” a „Vydaná částka“ a na kartě „Rozdělení“ je zaškrtnutá položka „Název stránky“: vlevo nahoře na stránce napište do vyhledávacího pole slovo “plán”. Pokud položka zaškrtnuta není, zaškrtněte ji. Obdobně proveďte u dalších zmíněných položek.
         

8. Vraťte se do pravého horního rohu stránky a klikněte na ikonu „Export“.

9. Zvolte možnost „Exportovat jako XLSX (nezpracovaná data).

10. V závislosti na tom, jaký prohlížeč používáte a jak jej máte nastavený, se vám nyní nabídne ke stažení nebo k otevření exelový soubor s reportem, který zašlete úřadu.

Rozhraní správce nemusí pracovat správně, pokud máte v prohlížeči nainstalované blokování reklam. V takovém případě se například nemusí stáhnout excelový soubor s reportem. Doporučujeme použít jiný prohlížeč, ve kterém blokování reklam nemáte nastaveno.